E-Adresaro ghisdatigita je la 01-03-95

E-Adresaro ghisdatigita je la 01-03-95.
#============================================================================## ## ADRESARO DE RETE ATINGEBLAJ ESPERANTISTOJ KAJ ESPERANTO-ORGANIZOJ ## ## – iniciatita de Philippe BERIZZI (organizoj) ## kaj Martin WEICHERT (individuoj) ## – administrata de Derk EDERVEEN <­derk@saluton.iaf.nl> ## Fidonet 2:283/323.7 ## ## SENDU KOREKTOJN KAJ ALDONOJN! ## ## dato de lasta sxangxo: 01-03-95 forigu malnovan version! ## 713 adresoj de 503 personoj el 45 landoj ## 175 landaj kaj lokaj organizoj/gazetoj, kaj 36 internaciaj ## por privataj, ne komercaj celoj ## por faciligi rektan kontakton, ne por grandskala dissendado ## libere pludonebla al cxiu interesita samlingvano ## ##============================================================================#

Enhavo:1. Lauxlanda listo de retadresoj de Esperanto-parolantoj,
kaj de landaj aux lokaj rete atingeblaj Esperanto-organizoj2. Listo de rete atingeblaj internaciaj Esperanto-organizoj

==============================================================================

Por eviti ke mi plensxtopigas centojn da retposxtkestoj per cxi tiupli-ol-1300-linia Esperanto-Adresaro, mi ne plu monate afisxas gxin en laforumoj. Ekde nun, tiu cxi dosiero haveblas de:- wais://www_tios.cs.utwente.nl:8000/adresaro kaj ankaux troveblas en la
anglalingva indeks-pagxo (http://www_tios.cs.utwente.nl:8001/esperanto/)- gopher: telnet otax.tky.hut.fi, login ‘gopher’, elektu
‘Information in English’, ‘Topics’, ‘Esperanto’, ‘Esperanto-Adresaro’.- ftp.stack.urc.tue.nl:/pub/esperanto/introductions.dir/esperanto-adresaro.txt
Dum la unuaj tagoj post publikigo, la plejplej aktuala versio ankoraux
troveblas en /pub/esperanto/incoming/introductions.dir.- retposxto: sendu jenan mesagxon al <­ftpmail@decwrl.dec.com>:
connect ftp.stack.urc.tue.nl
reply cxi-tie-metu-vian-retposxtan-adreson
get pub/esperanto/introductions.dir/esperanto-adresaro.txt
quit
Vi ricevos rapidan respondon. La Adresaro alvenos plejofte post unu tago.
Se vi havas problemon, provu uzi ‘connect 131.155.140.128’ en la unua linio.
Same: monatkomence sercxu en /pub/esperanto/incoming/introductions.dir.- se vi havas bitnet-adreson, vi sendu jenan mesagxon al <­BITFTP@PUCC>:
ftp ftp.stack.urc.tue.nl
login anonymous viakonto@masxino
cd pub/esperanto/introductions.dir
get esperanto-adresaro.txt
quit
Same: monatkomence sercxu en /pub/esperanto/incoming/introductions.dir.
Se vi havas problemon, provu uzi ‘ftp 131.155.140.128’ en la unua linio.- Bultenejo Saluton! de Wim Koolhoven (Tel. +31-53-326886, Fidonet 2:283/323)
kiel ADRESARO.ARJ aux magia nomo ADRESARO. Ankaux cxe BBS-Tarsis (2:345/602).- Bultenejo de FEL (Tel. +32-32-341260, inter 19h.-7h., rapidecoj 300-9600 b/s),
kiel ADRESRET.ASC aux ADRESRET.ZIP, en ejo `Komputado’.- Bultenejo de Kai P"OHLMANN (Tel. +49-40-7324340), uzantnomo "gast" sen
sxlosilvorto. La Adresaro estas en /pub/esperanto/textoj.- Fidonet-dosierehxo (file echo) WAT_ESP. Informoj cxe Bultenejo Saluton!, aux
cxe 2:241/200, bultenejo Columbus de Joerg Sievers, Bremerhaven, Germanio.- CompuServe FLEFO (Foreign Language Forum, Library).
Pierre JELENC de tempo al tempo aktualigas la dosieron tie.Bv. sciigi min se cxi-Adresaro regule aperas aux aperu en aliaj lokoj!Bedauxrinde, mi ne povas mem sendi al vi aktualan version.

==============================================================================

Tiu cxi Adresaro celas faciligi *rektan* komunikadon inter Esperantistojkaj Esperanto-organizoj. Homoj konsentis pri publikigo *nur pro tio*!BONVOLU DO NE UZI GXIN POR SENDI MESAGXON AL `CXIUJ’. Por tio, sendumesagxon al adreso <­esperanto@rand.org> kaj 99% de la personoj en tiu cxilisto ricevos gxin.

Se iu retano havas plurajn adresojn, mi kutime donas cxi tie plurajn,cxar laux mia sperto ofte sendado al iu adreso misfunkcias.

La adresoj aperas nur en la individua listo. Se vi volas kontaktiEsperanto-organizon, sercxu la nomon de la menciita kontaktpersono enla individua listo. La familiaj nomoj aperas majuskle.

La mallongigojn inter krampoj, kiel (.at), (.uk), … ni uzascxi tie NUR por indiki la LANDON sub kiu la persono estas listigita.La efektiva retadreso tamen povas havi alian sufikson, kiel ekz-e<­konto@masxino.bitnet> aux <­konto@masxino.loko.edu>.

Eblas intersxangxi mesagxojn inter Internet kaj Fidonet, kvankam tiopovas foje dauxri kelkajn tagojn. Por sendi de Internet al Fidonet, sendual la adreso kiu finigxas per ‘fidonet.org’. Sendu malgrandajn mesagxojn!Por sendi de Fidonet al Internet, sendu la mesagxon al la plej proksimaUUCP-pordego, ekz-e al 2:281/10. La adresato estu UUCP. La unua linio de lamesagxo enhavu la Internet-adreson (sen la ‘<­>’!), ekz-e:To: derk@saluton.iaf.nlPoste, lasu malplenan linion, kaj ektajpu la mesagxon.

Klarigo pri la signoj:+ konsentis pri publikigo de sia nomo? ne respondis* neatingebla / ne funkcias

============================== Lauxlanda listo ===============================

– Argentino (.ar)
+ Daniel Alberto COTARELO GARCIA <­dacg@sicoar1.satlink.net>
+ Daniel Alberto COTARELO GARCIA <­Daniel.Garcia@p6.f153.n900.z4.fidonet.org>
(Fidonet 4:900/153.6)

– Auxstralio (.au) + Brian CURRIE <­brianc@acslink.net.au>
+ Nick Stavros NICHOLAS <­nsn@krang.vis.mu.oz.au>
+ Nick Stavros NICHOLAS <­nsn@mullian.ee.mu.oz.au>
+ David POULSON <­David.Poulson@cowan.edu.au>
+ David POULSON <­dpoulson@joslib.ac.cowan.edu.au>
? Alan TURVEY <­alan@esl.oz.au>
+ Joseph VOROS <­voros@physics.monash.edu.au>
+ Joseph VOROS <­voros@vaxc.cc.monash.edu.au>
AEA (Auxstralia Esperanto-Asocio):
auxstralia cxefdelegito de UEA: Brian CURRIE
instruisto en Korespondkursa Servo: David POULSON
redaktoro de novajxletero "Your ESPERANTO Bulletin": David POULSON
JAGE:
sekretario: Nick Stavros NICHOLAS

– Auxstrio (.at)
+ Axel LEITNER <­h9250888@obelix.wu-wien.ac.at>
+ Dunja KNAPP <­knapp@aimp.una.ac.at> (regule kontaktas kun Kroatio)
+ Hans Michael MAITZEN <­maitzen@avia1.una.ac.at>
+ Vanja RADOVANOVIC <­searado@sea.ericsson.se> (regule kontaktas kun Kroatio)
+ Behnam TABATABAI <­tab@piis05.joanneum.ac.at>
+ Bengt-Arne WICKSTR"OM <­k230370@edvz.uni-linz.ac.at>
+ Bengt-Arne WICKSTR"OM <­k230370@alijku11.bitnet>
ELA (Esperanto-Laborkomitato Auxstria):
prezidanto: Hans Michael MAITZEN
AEJ (Auxstria Esperanto-Junularo):
peranto: Axel LEITNER

– Belgio (.be): vidu Flandrio.

– Brazilo (.br)
+ Ismael AVILA <­ismaanav@brufmg.bitnet>
+ David BIANCHINI <­kultura@ccvax.unicamp.br>
+ Leonardo Couto CHUERI <­leo@hidro.ufrj.br>
+ Leonardo Couto CHUERI <­bit@magma.leg.ufrj.br>
+ Jos’e Joaquin LUNAZZI <­lunazzi@ccvax.unicamp.br>
+ Jos’e Joaquin LUNAZZI <­lunazzi@bruc.bitnet>
+ Filipe de Moraes PAIVA <­fmpaiva@obsn.on.br>
+ Filipe de Moraes PAIVA <­fmpaiva@on.br>
+ James Rezende PITON <­james@mv20k.lnls.ansp.br>
+ James Rezende PITON <­james@mvx3100.lnls.ansp.br>
+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio@iag.usp.ansp.br> (preferata)
+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio@vax.iagusp.usp.br>
+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio%iagusp@brfapesp.bitnet>
+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio%iagusp@fpsp.fapesp.br>
+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA <­Adonis.Saliba@bbs816.mandic.onsp.br>
+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA <­adonis@fox.cce.usp.br>
+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA <­adonis@cce.usp.br>
+ Claudio Max ZAINA <­prdesenv@orion.cpqd.ansp.br>
+ Claudio Max ZAINA <­cmax@dragon.cpqd.ansp.br>
AERJ (Asocio de Esperanto de Rio de Jxaneiro):
dua kasisto: Leonardo Couto CHUERI
Kultura Centro de Esperanto – Campinas:
gxenerala kontaktpersono kaj UEA-delegito: David BIANCHINI
prezidanto: James Rezende PITON delegito pri scienca aferoj: Jos’e Joaquin LUNAZZI
Associacao Paulista de Esperanto (sxtata organizajxo en Sao Paulo):
peranto: Adonis Marcelo SALIBA SILVA

– Britio (.uk)
[en enlanda retposxto, uzu renversitan adreson, ekz-e <­uzanto@uk.ac.cam.phx>]
[vidu ankaux Nordirlando]
+ Hossein BAGHERZADEH RAFSANJANI <­hrafsanj@fmg.bt.co.uk>
+ Stefan BODDINGTON <­S.J.Boddington@bradford.ac.uk> (validas gxis julio’95)
+ Michael BROWN <­mb36@phx.cam.ac.uk> (nur funkcias ene de Britio)
+ Alex BUNKENBURG <­bunkenba@dcs.gla.ac.uk>
+ S. Rik DALTON <­100023.762@compuserve.com>
+ Kevin P. DONNELLY <­yfcw14@castle.ed.ac.uk>
+ Aage FISCHER <­cnap137@iona.strath.ac.uk> (validas gxis aprilo 1995)
+ Geoffrey GREATREX <­greatrex@vax.ox.ac.uk>
+ Edmund GRIMLEY EVANS <­Edmund.Grimley-Evans@cl.cam.ac.uk>
+ Paul GUBBINS <­100103.3317@compuserve.com>
+ Jonathan JONES <­jones@bioch.ox.ac.uk>
+ Jonathan JONES <­jajones@sable.ox.ac.uk>
+ Jonathan JONES <­jones@pauli.cchem.berkeley.edu>
+ Ben LAST <­benl@mojo.europe.dg.com>
+ Ben LAST <­ben_last@dge.ceo.dg.com>
+ Nikola MARKARIAN <­li31nm@surrey.ac.uk> (validas trimestre, gxis majo 1997)
+ Lawrence MEE <­lorensmi@gn.apc.org>
+ Martin MORRIS <­martin@ricx.royal-institution.ac.uk>
+ Martin MORRIS <­martin@ricx.ri.ac.uk>
+ Mark PALLEN <­M.Pallen@ic.ac.uk>
+ Mark PALLEN <­mpallen@hgmp.mrc.ac.uk>
+ Mark PALLEN <­mbpln@seqnet.dl.ac.uk>
+ Hugh P. REID <­H.P.Reid@strath.ac.uk>
+ Hugh P. REID <­hpreid@belltech.demon.co.uk>
+ Mark RISON <­rison@hep.phy.cam.ac.uk>
+ Mark RISON <­rison@cernvm.cern.ch>
+ Anna RITAM"AKI <­A.Ritamaki@sheffield.ac.uk> (validas gxis junio’95; vd .fi)
+ Ed ROBERTSON <­100144.1473@compuserve.com>
+ Stephen SILVER <­sas%bmtech.uucp@uunet.uu.net>
+ Stephen SILVER <­sas@bmtech.uucp>
+ Duncan THOMSON <­duncan@spd.eee.strathclyde.ac.uk>
+ Krys UNGAR <­krys@parnaso.demon.co.uk>
+ John C. WELLS <­wells@phonetics.ucl.ac.uk>
+ John C. WELLS <­uclyjcw@ucl.ac.uk>
EAB (Esperanto-Asocio de Britio):
vicprezidanto: Geoffrey GREATREX
JEB (Junularo Esperantista Brita):
vicprezidanto, komitatano: Edmund GRIMLEY EVANS
kasisto: Stephen SILVER
komitatano: Martin MORRIS
komitatano: Nikola MARKARIAN
KEG (Kembrigxa Esperanto-grupo):
estrarano: Edmund GRIMLEY EVANS
estrarano: Mark RISON
membro: Michael BROWN
ODES (Oxford and District Esperanto Society):
peranto: Jonathan JONES
Glasgova Esperanto-Societo: peranto: Duncan THOMSON

– Bulgario (.bu)
+ Ivan KARAMIHAILOV <­Ivan.Karamihailov@f21.n350.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:350/21)
Esperantistoj en Bulgario (Raya Androvska, Zdravka Boj^ceva ktp.):
peranto: Ivan KARAMIHAILOV

– Cxilio (.cl)
+ Marcos Adolfo SALAS <­msalas@valdivia.uca.uach.cl>

– Danio (.dk)
+ Jesper Lykke JACOBSEN <­lykke@dfi.aau.dk>
+ Byrial JENSEN <­byrial@daimi.aau.dk>
+ Torben KEHLET <­100140.3172@compuserve.com> (vidu ankaux .be)
+ Jens S. LARSEN <­jens@cphling.dk>
+ Jacob NORDFALK <­nordfalk@fys.ku.dk>
+ Jacob NORDFALK <­nordfalk@oersted.fys.ku.dk>
+ Thomas WIDMANN <­viralbus@daimi.aau.dk>
+ Soren WILLEMOES <­Soren.Willemoes@dkb.dk>
+ Soren WILLEMOES <­Soren.Willemoes@p18.f99.n234.z2.fidonet.org>
(FIdonet 2:234/99.18)
EJDO (Esperanta Junulara Dana Organizo):
estrarano: Jacob NORDFALK
gardanto de la maskoto UFFE: Jens S. LARSEN
Kultura Esperanto-Festivalo 5-a en Kopenhago, 1996:
kunorganizanto: Jens S. LARSEN
DABE (Dana Asocio de Blindaj Esperantistoj):
prezidanto: Soren WILLEMOES

– Estonio (.ee)
+ Edda-Merike PELT <­edda@aai.ee>
Tartu Esperanto Klubo:
peranto: Edda-Merike PELT

– Finnlando (.fi)
+ Paul V. BROWN <­Paul.v.Brown@ntc.nokia.fi>
+ Paul V. BROWN <­pbrown@tnclus.tele.nokia.fi>
+ Paul V. BROWN <­pbrown@tne01.tele.nokia.fi>
+ Sakari KAUPPINEN <­Sakari.Kauppinen@compart.fi>
+ Kalle KNIIVIL"A <­kallekn@freeport.uwasa.fi>
+ Kalle KNIIVIL"A <­kallekn@clinet.fi>
+ Harri LAINE <­Harri.Laine@csc.fi>
+ Harri LAINE <­Harri.Laine@oph.fi>
+ Jouko LINDSTEDT <­Jouko.Lindstedt@helsinki.fi>
+ Jouko LINDSTEDT <­jslindst@waltari.helsinki.fi>
+ Olli PAJULA <­mpajula@phoenix.oulu.fi>
+ Jukka PIETIL"AINEN <­tijupie@uta.fi>
+ Jukka PIETIL"AINEN <­tijupie@kielo.uta.fi>
+ Marko RAUHAMAA <­Marko.Rauhamaa@hut.fi> (vidu ankaux .us)
+ Anna RITAM"AKI <­aritamak@ra.abo.fi> (validas ekde junio 1995; vidu .uk)
Esperanto-Asocio de Finnlando:
prezidanto: Jukka PIETIL"AINEN
peranto: Sakari KAUPPINEN
Esperanto-Klubo de Helsinki: peranto: Sakari KAUPPINEN

– Flandrio (.be)
+ Bart DEMEYERE <­bdem@sh.bel.alcatel.be>
+ Torben KEHLET <­100140.3172@compuserve.com> (vidu ankaux .dk)
+ Jorg de MULDER <­jdemulde@zorro.ruca.ua.ac.be> (jun’95-feb’96 ne legota)
+ Yves NEVELSTEEN <­100272.1601@compuserve.com> (uzu temlinion ‘Por Yves’!)
+ Paul PEERAERTS <­fel@eunet.be>
+ Paul PEERAERTS <­100272.1601@compuserve.com>
? Wim SLOOTMANS <­slootmans@nats.uia.ac.be>
? Wim SLOOTMANS <­slootmans@banuia61.bitnet>
+ Andre STAES <­staes@knooppunt.be>
FEL (Flandra Esperanto-Ligo):
peranto: Paul PEERAERTS
FLEJA (Flandra Esperantista Junulara Organizo):
prezidanto: Jorg de MULDER
vicprezidanto: Bart DEMEYERE
kasisto: Wim SLOOTMANS
Jen (Jongeren Esperanto-Nieuws, gazeto de FLEJA kaj NEJ):
redaktoro: Yves NEVELSTEEN

– Francio (.fr)
+ Philippe BERIZZI <­berizzi@altern.com> (minitel: 3616 altern)
+ Jacques BERTHOME <­Jacques.Berthome@srt-poste.fr> (komencanto)
+ Jacques BERTHOME <­jacques@srtp.srt-poste.fr>
+ Christian BERTIN <­bertin@ccett.fr>
+ Philippe COUSSON <­diaregno@altern.com> (minitel: 3616 altern)
+ Alain FAGOT <­Alain.Fagot@imag.fr> (komencanto)
+ Samuel GAILLARD <­goelano@altern.com> (minitel: 3616 altern)
+ Tony GUYOT <­tony@altern.com> (minitel: 3616 altern)
+ Ivo KRAB <­krab@poly.polytechnique.fr>
+ Stefan KRISCHER <­Stefan.Krischer@loria.fr>
+ Stefan KRISCHER <­krischer@loria.fr>
+ Gilles MACARIO-RAT <­macario@inf.enst.fr> (komencanto)
+ Herve MIGNOT <­mh@lri.fr>
+ Herve MIGNOT <­mh@isoft.fr>
+ Herve MIGNOT <­mh@is22.isoft.fr>
+ Daniel PFEIFFER <­pfeiffer@cict.fr>
+ Daniel PFEIFFER <­pfeiffer%cix@frcict81.bitnet>
+ Christian RIVIERE <­kris@srt-poste.fr>
+ Cisar VEGA <­vega@paris.enpc.fr>
JEFO (Junulara Esperantista Franca Organizo):
peranto: Tony GUYOT
peranto: Philippe BERIZZI
CFAES (Comite Francais pour l’Application de l’Esperanto en Science):
respondeculo: Christian BERTIN
SBF (Scienca Bukedo el Francio, gazeto de CFAES):
respondeculo: Christian BERTIN
Eldonejo Christian Bertin:
respondeculo: Christian BERTIN
KOTOPO (Esperanto-grupo cxe SRT-Poste):
peranto: Christian RIVIERE

– Germanio (.de)
+ Diana BABEC <­diana@access.owl.de> + Diana BABEC <­diana@access.zer.sub.org>
+ Diana BABEC <­Diana.Babec@p110.f6301.n243.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:243/6301.110)
+ Klaus BALDERMANN <­klaus@soonix.nbg.sub.org>
+ Adrian BOURCEVET <­Adrian_Bourcevet@h.maus.de>
+ Stefan BURKERT <­burkert@scoop.mst.uni-hannover.de>
+ Wolfram DIESTEL <­diestel@rzaix340.rz.uni-leipzig.de>
+ Wolfram DIESTEL <­diestel@aix520.informatik.uni-leipzig.de>
+ Heinrich J. DINGELDEIN <­dingelde@mailer.uni-marburg.de> (preferata)
+ Heinrich J. DINGELDEIN <­dingelde@papin.hrz.uni-marburg.de>
+ Igor DURDANOVIC <­igor@uni-paderborn.de> (komencanto)
+ Holger D"URER <­holly@pc-labor.uni-bremen.de>
+ Walter EHRMANTRAUT <­ehrmant@vnet.ibm.com>
+ Bernd FINGER <­fingerbe@mibm.ruf.uni-freiburg.de>
+ Rudolf FISCHER <­tmi000@de0hrz1a.bitnet>
+ Rudolf FISCHER <­emi12@dmswwu1a.bitnet>
+ Reinhard F"OSSMEIER <­refo@ixos.de>
+ Matthias FUNKE <­M.Funke@kfa-juelich.de>
+ Matthias FUNKE <­funke@isitel1.isi.kfa-juelich.de>
+ Matthias FUNKE <­Matthias_Funke@ac3.maus.de>
+ Dietmar GERSTER <­gerster@informatik.uni-koblenz.de>
+ Martin GOLDSTERN <­goldstrn@math.fu-berlin.de>
+ Ulrich G"ORTZ <­ugoertz@uni-muenster.de>
+ Ulrich G"ORTZ <­ugoertz@obelix.uni-muenster.de>
+ Martin HAASE <­martin@dosuni1.rz.uni-osnabrueck.de>
+ Martin HAASE <­martin@dosuni1.bitnet>
+ Ulrich HABEL <­uj1a@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.dbp.de>
+ Ulrich HABEL <­uj1a@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.d400.de>
+ Ulrich HABEL <­uj1a@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.de>
+ Ulrich HABEL <­uj1a@dkauni2.bitnet>
+ Volker HANK <­vogelsberger@geod.geonet.de>
+ Volker HANK <­100021.3033@compuserve.com>
+ Horst S. HOLDGR"UN <­holdgrun@cfgauss.uni-math.gwdg.de>
+ Achim HORNECKER <­hornecke@pluto.informatik.uni-freiburg.de>
+ Frank HUBER <­huber@worms.fh-rpl.de>
+ Frank HUBER <­Frank.Huber@p6.f6706.n245.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:245/6706.6)
+ Oliver KELLOGG <­Oliver.Kellogg@rtt142.dasa.dbmail.dbp.de> (laboreje)
+ Oliver KELLOGG <­okellogg@cube.net> (private)
+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.d400.de> (vd. Usono)
+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.de>
+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@dkauni2.bitnet>
+ J"org KNAPPEN <­knappen@vkpmzd.kph.uni-mainz.de>
+ Ulrich KOCH <­koch@informatik.uni-koblenz.de>
+ Ulrich KOCH <­koch@mailhost.uni-koblenz.de>
+ Joachim KOCKMANN <­kockmann@cfgauss.uni-math.gwdg.de>
+ Dirk KRETSCHMANN <­kretschi@on-luebeck.de>
+ Dirk KRETSCHMANN <­kretschi@ukretsch.on-luebeck.de>
+ Dirk KRETSCHMANN <­d.kretschmann@mafia.ccc.de>
+ Franz KRUSE <­Franz.Kruse@erno.de> (laboreja adreso)
+ Carsten LANGER <­langer@ient.rwth-aachen.de>
+ G"unther LOBIN <­blobi1@hrz.nw.uni-paderborn.de>
+ G"unther LOBIN <­blobi1@pbhrzt.uni-paderborn.de>
+ Heinz Dieter MAAS <­dieter@iai.uni-sb.de>
+ Heinz Dieter MAAS <­dieter@iaisun.iai.uni-sb.de> + Ulrich MATTHIAS <­umatthia@aixterm1.urz.uni-heidelberg.de>
+ Steffen MICHALEK <­micha@phyq2.physik.uni-freiburg.de>
+ Mario M"ULLER <­mario@saluton.iaf.nl>
+ Mario M"ULLER <­Mario.Mueller@p9.f200.n241.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:241/200.9)
+ Angela OEHLER <­angodbae@w250zrz.zrz.tu-berlin.de>
+ Simon PAYNE <­100103.24@compuserve.com>
+ Steffen PIETSCH <­neffets@cs.tu-berlin.de>
+ Hartmut PILCH <­pilch@ostasien.lmu-muenchen.dbp.de>
+ Hartmut PILCH <­pilch@ostasien.lmu-muenchen.d400.de>
+ Hartmut PILCH <­ucc02aa@sun3.lrz-muenchen.de>
+ Kai P"OHLMANN <­kai@kaihh.hanse.de>
+ Sylvia P"OHLMANN <­sylvia@kaihh.hanse.de>
+ Michael PONGS <­michael@regie.iehk.rwth-aachen.de>
+ Thomas PUSCH <­thomas_pusch@bn.maus.de>
+ Wieland PUSCH <­wp@cs.tu-berlin.de>
+ Dieter QUEDNAU <­u62b301@hp11.lrz-muenchen.de>
+ Klaus SCHUBERT <­schubert@fh-flensburg.d400.de>
+ Dagmar SCH"UTTE <­schuttd@uni-muenster.de>
+ Sebastian SOMMER <­sommerse@rz.fh-augsburg.de>
+ Frank STEPHAN <­fstephan@ira.uka.de>
+ Daniel SVEJDA <­dasr@sbustd.stud.uni-sb.de>
+ Daniel SVEJDA <­dasr@stud.uni-sb.de>
+ Daniel SVEJDA <­dasr@hermes.rz.uni-sb.de>
+ Encarna TERUEL <­eteruel@zedat.fu-berlin.de>
+ Encarna TERUEL <­eteruel@fub46.zedat.fu-berlin.de>
+ Edlyn TESKE <­maet@rayleigh.math.tu-clausthal.de>
+ Edlyn TESKE <­teske@math.tu-berlin.de>
+ Dirk K. de VRIES <­vries@servix.mpi-stuttgart.mpg.de>
+ Robert WACHINGER <­Robert.Wachinger@mch.sni.de>
+ Stephan B. WEBANCK <­webanck@mpiz-koeln.mpg.de> (preferata)
+ Stephan B. WEBANCK <­webanck@vax.mpiz-koeln.mpg.d400.de> (val. gxis fino’94)
+ Stephan B. WEBANCK <­a1517694@smail.rrz.uni-koeln.de>
+ Arkadiusz WERESZCZYNSKI <­arek@wap00.informatik.ba-freiberg.de>
+ Yvonne WINKLER VON MOHRENFELS <­yvonne@rz.uni-sb.de>
+ Juergen WULFF <­kompro@kaihh.hanse.de>
GEA (Germana Esperanto-Asocio):
Centra Oficejo en Bonn: GEA <­gej_oficejo@ bn.maus.de>
membroadministranto, librovendado, abonoj de "Esperanto aktuell":
Rudolf FISCHER
Esperantlingva redaktado de "Esperanto aktuell": Dirk KRETSCHMANN
redaktoro de germanlingva informservo "Esperanto Informationsdienst":
Ulrich MATTHIAS
GEJ (Germana Esperanto-Junularo):
Centra Oficejo en Bonn: GEJ <­gej_oficejo@ bn.maus.de>
Oficejo en Berlin: (provizore tra) Steffen PIETSCH
prezidanto: Dagmar SCH"UTTE
estrarano pri financioj: Adrian BOURCEVET
estrarano: Thomas PUSCH
estrarano: Daniel SVEJDA
estrarano: Ulrich G"ORTZ
redaktoro de GEJ-gazeto: <­gejgazeto@uni-muenster.de>
administranto de membroj kaj abonantoj de "GEJ-gazeto" & "Koncize":
(provizore tra) Thomas PUSCH
aktivulo, eksprezidanto: Martin HAASE aktivulo, IS: Wieland PUSCH
aktivulo: Martin WEICHERT (.se)
Esperanto-Junularo Akena (Esperanto-Jugend Aachen):
prezidanto: Carsten LANGER
membro: Matthias FUNKE
Esperanto-grupo Freiburg:
membro: Achim HORNECKER
membro: Bernd FINGER
Esperanto-grupo Karlsruhe:
membro: Frank STEPHAN
La Verda Koro de la Suprarejna Basebeno (loka gazeto cxirkaux Karlsruhe):
redaktoro: Frank STEPHAN
Esperanto-grupo M"onchengladbach:
estro: Michael PONGS
Koresponda Servo de GEJ:
administranto: Yvonne WINKLER VON MOHRENFELS
Esperanto-Junularo de Saksujo:
prezidanto: Wolfram DIESTEL
retadreso: EJS <­ejs@www.uni-leipzig.de>
SEJ (Sarlanda Esperanto-Junularo):
prezidanto: Yvonne WINKLER VON MOHRENFELS
vicprezidanto: Daniel SVEJDA
SEL (Sarlanda Esperanto-Ligo):
peranto: Daniel SVEJDA
Baden-Virtemberga Esperanto-Junularo:
estrarano pri publikaj rilatoj: Ulrich MATTHIAS
Esperanto-Junularo Heidelberg:
kasisto: Ulrich MATTHIAS

– Hispanio (.es)
+ Luis Gonzalo ALLER ARIAS <­gonzalo@cicei.ulpgc.es> (komencanto)
+ Antonio BENITEZ <­Antonio.Benitez@p2.f4.n340.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:340/4.2)
+ I~naki GRAO BENITEZ <­siagrbei@siha00.si.ehu.es>
+ I~naki GRAO BENITEZ <­injaki@f14.n344.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:344/14)
+ German FERNANDEZ SANCHEZ <­german@vm.ciemat.es> (vidu ankaux .ch)

– Hungario (.hu)
+ BOKROS Szilard <­jzm9102@huszeg11.bitnet>
+ GOLDEN Lariko <­golden@osiris.elte.hu>
+ BALASSA Gy"orgy <­balassa@tigris.klte.hu>
+ BALASSA Gy"orgy <­balassa@dragon.klte.hu>
+ BALASSA Gy"orgy <­balassa@huklte51.bitnet>
+ HIDEG Sandor <­hidegs@omega.odin.net>
+ MATE Nora <­jzm9104@huszeg11.bitnet>
+ NAGY Bela <­jzm9111@huszeg11.bitnet>
+ SALGA Attila <­asalga@huklte51.bitnet>
+ SALGA Attila <­asalga@tigris.klte.hu>
+ SMID’ELIUSZ Katalin <­smidik@fs2.bdtf.hu>
+ SMID’ELIUSZ Katalin <­h8244smi@ella.hu>
+ SMID’ELIUSZ Katalin <­h8244smi@huella.bitnet>
+ TAKACH Geza <­jzm9106@huszeg11.bitnet>
Esperanto-grupo de la Universitato Lajos KOSSUTH:
peranto: BALASSA Gy"orgy
Esperanto-fako en la Pedagogia Altlernejo de Szombathely: estrino: SMID’ELIUSZ Katalin
Departementa Esperanto Asocio:
vicprezidantino: SMID’ELIUSZ Katalin
Debrecena Bulteno (dumonata revuo):
redaktoro de hungarlingva suplemento Hirharsona: SALGA Attila

– Irano (.ir)
+ Saeed VAHID <­vahid@irearn.bitnet>
Esperantistoj en Tehran:
peranto: Saeed VAHID

– Islando (.is)
+ VIDAR Gudmundsson <­vidar@raunvis.hi.is>
IEA (Islanda Esperanto-Asocio):
individua membro: VIDAR Gudmundsson
La Tradukisto (revuo):
eldonanto: Kristjan EIRIKSSON (.no)

– Israelo (.il)
+ Eli BAR-YAHALOM <­matby11@technion.technion.ac.il>
+ Eli BAR-YAHALOM <­matby11@technion.bitnet>
+ Alexander MIKISHEV <­mikisal@math.tau.ac.il>
+ Eldad SALZMANN <­cerssez@technion.technion.ac.il>
+ Eldad SALZMANN <­cerssez@ibm.technion.ac.il>
+ Eldad SALZMANN <­cerssez@technion.bitnet>
+ Eldad SALZMANN <­eldad@coma.huji.ac.il>
+ Amri WANDEL <­fnwandel@weizmann.weizmann.ac.il>
+ Amri WANDEL <­fnwandel@weizmann.bitnet>
+ Amri WANDEL <­amri@hujivms.huji.ac.il>
ELI:
prezidanto: Amri WANDEL
membro: Alexander MIKISHEV
Junularo:
prezidanto: Eldad SALZMANN

– Italio (.it)
+ Dario BESSEGHINI <­besseghi@emmy.dm.unipi.it>
+ Giuseppe BOTTASINI <­bottasini@cesi.it>
+ Umberto BROCCATELLI <­U.Broccatelli@agora.stm.it>
+ Giuseppe CASTELLI <­castelg@hp4.sm.dsi.unimi.it>
+ Giuseppe CASTELLI <­castelg@ghost.dsi.unimi.it>
+ Tony CUNEI <­toni@cassandra.cineca.it> (komencanto)
+ Guido GENTILE <­G.Gentile@agora.stm.it>
+ Rene GOMMES <­R.Gommes@agora.stm.it>
+ Carlo MINNAJA <­minnaja@pdmat1.unipd.it>
+ Fabrizio PENNACCHIETTI <­pennacch@rs950.cisi.unito.it>
+ Carlo SARANDREA <­C.Sarandrea@agora.stm.it>
+ Mauro TAUZZI <­M.Tauzzi@agora.stm.it>
+ Andrea UBBIALI <­ele9002@cdc835.cdc.polimi.it>
+ Martin ZURN <­martin.zurn@jrc.it>
IEF (Itala Esperanto-Federacio):
estrarano: Umberto BROCCATELLI
L’Esperanto (gazeto de IEF):
redaktoro: Umberto BROCCATELLI
IEJ: subtena membro: Dario BESSEGHINI
EKT (Esperanto-Klubo Trieste):
sekretario: Mauro TAUZZI

– Japanio (.jp)
+ HAYASI Kaneyuki <­KYD02725@niftyserve.or.jp> (oficeja retadreso)
+ HAYASI Kaneyuki <­PED00751@niftyserve.or.jp> (privata retadreso)
+ HIROTAKA Masaaki <­peh00446@niftyserve.or.jp>
+ HONMA Takeru <­thonma@jpntama0.bitnet>
+ HOTTA Hirohiko <­hottasan@sso.sumiden.co.jp>
+ IITAKA Toshiaki <­iitaka@cfi.waseda.ac.jp>
+ KAJIWARA Yoichi <­kge03017@niftyserve.or.jp>
+ KATAYAMA Masaaki <­katayama@nuee.nagoya-u.ac.jp>
+ KURAMOTI Souitirou <­kuramoti@alab.t.u-tokyo.ac.jp>
+ MIURA Nobuo <­miuranob@icluna.kobe-u.ac.jp>
+ OOSHIDA Takeshi <­ooshida@kyoryu.scphys.kyoto-u.ac.jp>
+ SIBAYAMA Zyun’iti <­sibayama@ap.isl.melco.co.jp>
+ SIBAYAMA Zyun’iti <­ncc01734@niftyserve.or.jp>
+ SIBAYAMA Zyun’iti <­gfg62224@pcvan.or.jp>
+ SIGEHUZI Tomoo <­e9410@etlrips.etl.go.jp>
+ TAKEMURA Akimichi <­takemura@e.u-tokyo.ac.jp>
+ TANAKA Hiroaki <­tanakahi@fueipc.fukuoka-edu.ac.jp>
+ TANAKA Hiroaki <­pga02211@niftyserve.or.jp>
+ U^CIDA Masatomo <­38619080@people.or.jp>
+ UENO Katuhiro <­ldi02773@niftyserve.or.jp> (preferata)
+ UENO Katuhiro <­gfd03503@niftyserve.or.jp>
+ YAMAKAWA Shuichi <­shu@twics.com>
+ YAMAKAWA Shuichi <­gah01605@niftyserve.or.jp>
+ YAMASAKI Seik^o <­study069@jpndokyo.bitnet>
+ YAMASAKI Seik^o <­study069@jpndokyo.dokkyo.ac.jp>
+ YAMASAKI Seik^o <­101047.1207@compuserve.com>
JEI (Japana Esperanto-Instituto):
prezidanto (1993-1994): YAMASAKI Seik^o
konsiliano (1994-1995): HOTTA Hirohiko
peranto: KATAYAMA Masaaki
JEJ (Japana Esperanto-Junularo):
membro: KURAMOTI Souitirou
membro: HOTTA Hirohiko
membro: SIGEHUZI Tomoo
KLEG (Kansaja Ligo de Esperanto-Grupoj):
estrarano: HOTTA Hirohiko
peranto: KATAYAMA Masaaki
SES (Suita Esperanta Societo):
peranto: KATAYAMA Masaaki
NEC (Nagoya Esperanta Centro):
peranto: KATAYAMA Masaaki
Esperanto-Klubo de Matida en Tokio:
prezidanto: KAJIWARA Yoichi
sekretario: UENO Katuhiro
Esperanto-klubo de universitato Tokio:
peranto: KURAMOTI Souitirou
Chiba Esperanto Klubo:
membro: IITAKA Toshiaki
Esperantistoj en Hidaka:
peranto: U^CIDA Masatomo Esperantistoj en Kamakura:
delegito de UEA: SIBAYAMA Zyun’iti

– Kanado (.ca)
+ Yves BELLEFEUILLE <­an448@freenet.carleton.ca>
+ Raymond BRISEBOIS <­Raymond.Brisebois@canrem.com>
+ Raymond BRISEBOIS <­ae110@freenet.carleton.ca>
+ Harry BURGSTALLER <­burgstal@qucdn.queensu.ca>
+ Harry BURGSTALLER <­burgstal@qucdn.bitnet>
+ Manuel M. CAMPAGNA <­ah514@freenet.carleton.ca>
+ Suzanne CARON-RICHER <­ag853@freenet.carleton.ca>
+ Thierry CATTEL <­cattel@iit.nrc.ca>
+ Thierry CATTEL <­cattel@comte.univ-fcomte.fr>
+ Bruce R. CRISP <­ac535@freenet.carleton.ca>
+ Mark FETTES <­ad695@freenet.carleton.ca>
+ Peter HANSEN <­Peter.Hansen@canrem.com>
+ Konrad HINSEN <­hinsenk@ere.umontreal.ca>
+ Paul HOPKINS <­phopkins@newsol.uvic.ca>
+ Jurgen KUHL <­peranto@unix.infoserve.net>
+ Daniel LACROIX <­lacroix@sobeco.ca>
+ Daniel LACROIX <­lacroix@sobeco.com>
+ Michael LEACH <­eoclub@watserv1.uwaterloo.ca>
+ Csaba LENDVAY <­Csaba.Lendvay@canrem.com>
+ Marco P. MAERTENS <­bhud@musicb.mcgill.ca> (adreso validas gxis aprilo’95)
+ Bill MAK <­bbqp@musicb.mcgill.ca>
+ Bill MAK <­bmak@facl.lan.mcgill.ca>
+ Guy MATTE <­71161.1532@compuserve.com>
+ Merle MATTE <­71161.1532@compuserve.com>
+ Frank MEIJER <­meijer@bnr.ca>
+ Frank MEIJER <­ab354@freenet.carleton.ca>
+ Patrice MONGEAU <­monp@cognicase.ca>
+ Stevens T. NORVELL <­norvell@ac.dal.ca>
+ Ken PRICE <­Ken.Price@canrem.com>
+ Eduardo PURIEL-GARCIA <­lmcepg@lmc.ericsson.se>
+ Pierre SAVOIE <­psavoie@terranet.cts.com>
+ Kevin SCHOEDEL <­kevin@quipu.waterloo-rdp.on.ca>
+ Allan SIMON <­simona@cuug.ab.ca>
+ David SOLLY <­dsolly@pinetree.org>
+ Glenn Singgalang TARIGAN <­tarigan@sfu.ca>
+ Rosemary WAIGH <­g9rwaigh@cdf.utoronto.ca>
+ Rosemary WAIGH <­g9rwaigh@cdf.toronto.edu>
+ Krystian WIRSKI <­krys@clark.dgim.doc.ca>
+ Brett WUTH <­wuth@castrov.cuc.ab.ca>
+ Brett WUTH <­wuth@castrov.uucp>
+ Brett WUTH <­BCWuth@uncamult.bitnet>
Universala Esperanto-Asocio:
kanada cxefdelegito kaj peranto: Merle MATTE
KEA (Kanada Esperanto-Asocio):
prezidanto: Paul HOPKINS
vicprezidanto: Raymond BRISEBOIS
kasisto: Allan SIMON
estrarano: Suzanne CARON-RICHER
estrarano: Pierre SAVOIE
dumviva membro: Ken PRICE
posxt-listo: <­esperanto@watserv1.uwaterloo.ca> petoj al posxt-listo: <­esperanto-request@watserv1.uwaterloo.ca>
Esperanto-Societo Kebekia:
peranto: Daniel LACROIX
peranto: Marco P. MAERTENS
peranto: Bill MAK
KEJO (Kebekia Esperantista Junulara Organizo):
estrarano: Marco P. MAERTENS
estrarano: Konrad HINSEN
MEK (Montreala Esperanto-Klubo):
peranto: Marco P. MAERTENS
peranto: Bill MAK
Esperanto-Rondo de Otavo:
estrarano kaj redaktoro de "ERO-ilo": Suzanne CARON-RICHER
redaktoro de "ERO-ilo": Raymond BRISEBOIS
Otava Esperanto-Asocio:
fakdelegito de UEA pri Semajno de Internacia Amikeco: Manuel M. CAMPAGNA
Esperanto-Rondo de Toronto:
redaktoro de "La Torontano": Pierre SAVOIE
Esperanto-Klubo de Calgary:
peranto: Allan SIMON
Uxaterlua Esperanto-Klubo (Waterloo Esperanto Club):
prezidanto: Michael LEACH
kluba dissendadreso: <­eo-club@watserv1.uwaterloo.ca>
petoj al kluba dissendadreso: <­eo-club-request@watserv1.uwaterloo.ca>
Viktoria Esperanto-Klubo:
sekretario: Paul HOPKINS
Esperanto-Rondo de Halifax-Dartmouth:
(fak)delegito: Stevens T. NORVELL
OEA (Ontaria Esperanto-Asocio):
prezidanto: Michael LEACH
gxenerala sekretario: Manuel M. CAMPAGNA
membro: Dan CHRISTENSEN (.us)

– Koreio (.kr)
+ Hiongun KIM <­hgkim@csone.kaist.ac.kr>

– Kostariko (.cr)
+ Luisa ALFARO <­lalfaro@ucrvm2.ucr.cr>
+ Luisa ALFARO <­lalfaro@ucrvm2.bitnet>
+ Shirley BARQUERO <­sbarquer@ucrvm2.ucr.cr>
+ Shirley BARQUERO <­sbarquer@ucrvm2.bitnet>
+ Antonio LEONI <­jleoni@ucrvm2.ucr.cr>
+ Antonio LEONI <­jleoni@ucrvm2.bitnet>
Universitata Esperanto-Klubo Carlos Gagini:
prezidanto: Antonio LEONI
vicprezidanto: Luisa ALFARO
sekretario, internaciaj rilatoj: Shirley BARQUERO

– Kroatio (.hr)
+ Mea BOMBARDELLI <­bombarde@cromath.math.hr> (preferata)
+ Mea BOMBARDELLI <­bombarde@math.hr>
+ Tomi HARAMINA <­haramina@dominis.phy.hr>
+ Tomi HARAMINA <­haramina@phy.hr>
+ Vladimir KAMENSKI <­kamenski@cirus.dhz.hr>
KEJA (Kroatia Esperanto Junulara Asocio): prezidanto: Tomi HARAMINA
estrarano: Mea BOMBARDELLI
InterTempo, bulteno de KEJA:
peranto: Tomi HARAMINA
SEK (Studenta Esperanto Klubo, Zagreb):
prezidanto: Mea BOMBARDELLI

– Kubo (.cu)
[ne plu eblas uzi ‘ceniai’ en la adresoj anstataux ‘tinored’ !!!]
? Maritza GUTIERREZ <­radiohc@tinored.cu>
? Maritza GUTIERREZ <­radiohc%tinored.cu@web.apc.org>
? Maritza GUTIERREZ <­radiohc%tinored@igc.org>
Radio Habana Cuba:
redaktorino de la Esperanto-redakcio: Maritza GUTIERREZ

– Latvio (.lv)
+ Alexander SMISHLAJEV <­alexs@castle.riga.lv>
+ Alexander SMISHLAJEV <­Alexander.Smishlajev@p3.f13.n5100.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:5100/13.3)
Esperantistoj en Riga:
peranto: Alexander SMISHLAJEV

– Litovio (.lt)
+ Dalius MOCKEVICIUS <­Dalius.Mockevicius@ct.ktu.lt>
+ Dalius MOCKEVICIUS <­aegee@ct.ktu.lt>
Litova Esperanto-Asocio:
peranto: Dalius MOCKEVICIUS
Junulara klubo "Ondo", Kaunas:
peranto: Dalius MOCKEVICIUS

– Nederlando (.nl)
+ Jan-Willem ARNOLD <­u209101@hnykun11.urc.kun.nl>
+ Jan-Willem ARNOLD <­u209101@hnykun11.bitnet>
+ Jeroen BALKENENDE <­jeroen@rulgm0.leidenuniv.nl>
+ Harold C.L. BAUR <­tgtchb@chem.tue.nl>
+ Axel BELINFANTE <­Axel.Belinfante@cs.utwente.nl>
+ Axel BELINFANTE <­belinfan@cs.utwente.nl>
+ Jan BEMELMANS <­Jan.Bemelmans@f323.n283.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:283/323)
+ Kees de BOER <­boerkees@antenna.nl>
+ Kees de BOER <­boerkees@xs4all.nl>
+ Sjoerd BOSGA <­S.G.Bosga@ele.tue.nl>
+ Ivo BOUWMANS <­ivo@dutw239.tudelft.nl>
+ Cora BRINK <­C.M.Brink@student.utwente.nl>
+ Peter BUNCK <­bunck@fsw.ruu.nl> (preferata)
+ Peter BUNCK <­assebun@accucx.cc.ruu.nl>
+ Peter BUNCK <­assebun@cc.ruu.nl>
+ Roy McCOY <­100273.1415@compuserve.com>
+ Oscar DEBATS <­oadebats@cs.vu.nl>
+ Klaas DIJKSTRA <­Klaas.Dijkstra@f323.n283.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:283/323)
+ Ron DOESBORG <­does@xs4all.nl>
+ Derk EDERVEEN <­derk@saluton.iaf.nl>
+ Derk EDERVEEN <­Derk.Ederveen@p7.f323.n283.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:283/323.7)
+ Danny ten HAAF <­danny@rulgm0.leidenuniv.nl> + Hil HAMERS <­Hil.Hamers@f323.n283.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:283/323)
+ Detlev HAUSCHILDT <­d79@nikhapo.nikhef.nl>
+ Detlev HAUSCHILDT <­hauschildt@nikhef.nl>
+ Yvonne van den HORK <­Yvonne.vandenHork@algemeen.tox.wau.nl>
+ Gerard van der HORST <­espero@saluton.iaf.nl>
+ Gerard van der HORST <­Gerard.van.der.Horst@p11.f323.n283.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:283/323.11)
+ Willem-Olaf HUIJSEN <­Willem-Olaf.Huijsen@let.ruu.nl>
+ Saskia IDZERDA <­cv2993@inetgate.capvolmac.nl>
+ Wim KOOLHOVEN <­wim@itc.nl>
+ Wim KOOLHOVEN <­wim@saluton.iaf.nl>
+ Wim KOOLHOVEN <­Wim.Koolhoven@f323.n283.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:283/323)
+ Michael LIBOUREL <­michael@ace.nl>
+ Wouter LIEFTING <­wlieftin@cs.vu.nl>
+ Dan MAXWELL <­100101.2276@compuserve.com>
+ Fabien van MOOK <­famo@fago.bwk.tue.nl>
+ Gaco NAUTA <­nau@oce.nl> (ne povas forsendi retposxton, nur ricevi)
+ Victor REIJS <­reijs@surfnet.nl>
+ Victor REIJS <­Victor.Reijs@f611.n283.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:283/611)
+ Iza SANTIAGO <­73171.2765@compuserve.com>
+ Johan SWENKER <­J.B.Swenker@telecom.ptt.nl>
+ Ad TIMMERING <­north@hstorm.xs4all.nl>
+ Ad TIMMERING <­north@xs4all.xs4all.nl>
NEJ (Nederlanda Esperanto-Junularo):
prezidanto, kasisto: Jeroen BALKENENDE
sekretario: Cora BRINK
estrarano: Fabien van MOOK
administranto: Derk EDERVEEN
komisiono pri renkontigxoj: Klaas DIJKSTRA
peranto por Pasporta Servo en Nederlando: Jeroen BALKENENDE
Jen (Jongeren Esperanto-Nieuws, gazeto de FLEJA kaj NEJ):
redaktoro: Sjoerd BOSGA
ECN (Esperanto-Centro Nederlando):
peranto: Gerard van der HORST
FEN (Federacio de Esperanto-Organizoj en Nederlando):
kasisto: Danny ten HAAF
Fenomeno (gazeto de FEN):
kasisto: Derk EDERVEEN
FLE (SAT-NL):
estrarano: Peter BUNCK
EGE (Esperanto-Grupo Enschede):
sekretario: Axel BELINFANTE
DEK (Dukarbara Esperanto-Klubo):
membro: Sjoerd BOSGA
membro: Fabien van MOOK
Esperanto-klubo "Zamenhof", Nijmegen:
peranto: Jan-Willem ARNOLD
Sekcio Groningen de NEA (Nederlanda Esperanto-Asocio):
prezidanto: Johan SWENKER

– Nordirlando (.uk)
+ Aaron IRVINE <­csg0044@vax2.queens-belfast.ac.uk>
+ Aaron IRVINE <­csg0044@v2.qub.ac.uk>
+ Kevin MURRAY <­ccbf13@ucvax.ulster.ac.uk>
+ Kevin MURRAY <­K.Murray@ucvax.ulster.ac.uk> Belfasta Esperanto-Asocio:
funkciulo: Aaron IRVINE

– Norvegio (.no)
+ Jardar Eggesboe ABRAHAMSEN <­jardar@nvg.unit.no>
+ Douglas DRAPER <­u_draper_d@kari.uio.no> (marde/vendrede posttagmeze)
+ Kristjan EIRIKSSON <­Kristjan.Eiriksson@uib.no>
+ Odd H FEYLING-HANSSEN <­feyling@alkymi.unit.no>
+ Jon Arne HOLM <­jon-arne.holm@s.televerket.tele.no>
+ Ulf LUNDE <­U.Lunde@kvatro.no>
+ Ulf LUNDE <­ulflunde@flipper.pvv.unit.no>
+ Otto PRYTZ <­Otto.Prytz@kri.uio.no>
+ Otto PRYTZ <­oprytz@ulrik.uio.no>
+ Claude ROUGET <­claude@opus.winix.no> (privataj mesagxoj)
+ Claude ROUGET <­claude@bbb.no> (privataj mesagxoj)
+ Claude ROUGET <­verdire@bbb.no> (por la redakcio de VERDire)
+ Ulf STENHAUG <­us@trh.cap-computas.no>
NEL (Norvega Esperantista Ligo):
vicprezidanto: Otto PRYTZ
informado, oficejo: Douglas DRAPER
Norvega Esperantisto (gazeto de NEL):
redaktoro kaj ekspedanto: Douglas DRAPER
NJE:
prezidanto: Ulf LUNDE
vicprezidanto: Jardar Eggesboe ABRAHAMSEN
kasisto: Jon Arne HOLM
Klubo de Oslo:
sekretario: Douglas DRAPER
GET (Grupo Esperantista de Trondheim):
estrarano: Ulf LUNDE
kasisto: Ulf STENHAUG
vicsekretario: Jardar Eggesboe ABRAHAMSEN

– Nov-Zelando (.nz)
+ Steve JONES <­jones_s@kosmos.wcc.govt.nz>
+ Donald ROGERS <­D.Rogers@irl.cri.nz> (preferata)
+ Donald ROGERS <­rogersd%grirl@lan.lincoln.cri.nz>
+ Donald ROGERS <­srgcder@grace.cri.nz>
Esperanto-Rondo de Wellington:
sekretario: Donald ROGERS
Esperantistoj en Wellington:
peranto: Steve JONES

– Pollando (.pl)
+ Dariusz CABAN <­darekc@czach.iitis.gliwice.edu.pl>
+ Jaroslaw A. FOTYGA <­upfotyga@if.uj.edu.pl>
+ Jaroslaw A. FOTYGA <­upfotyga@jetta.if.uj.edu.pl>
+ Jaroslaw A. FOTYGA <­upfotyga@klio.umcs.lublin.pl>
+ Andrzej PACHOLSKI <­andreas@plpuam11.amu.edu.pl>
+ Artur PALEWSKI <­micho@ict-pwr.wroc.edu.pl>
+ Artur PALEWSKI <­micho@ict.pwr.wroc.pl>
+ Ireneusz M. SMOLEWSKI <­ket-is@srv1.tu.kielce.pl>
+ Anna WERESZCZYNSKA <­wer@ict.pwr.wroc.pl>
+ Maciej WNUK <­nepo@maloka.waw.pl>
+ Andrzej ZWAWA <­zielbryg@gn.apc.org> (komencanto) Junulara Rondo de Silezia Esperantista Asocio en Wroclaw:
peranto: Artur PALEWSKI
Eldonejo kaj komercejo NEPO:
Maciej WNUK
Verdaj Brigadoj (ekologia eldonejo):
eldonisto: Andrzej ZWAWA
Esperanto-klubo en Gliwice:
peranto: Dariusz CABAN

– Portugalio (.pt)
+ Antonio MARTINS <­b40@ptearn.bitnet>
+ Jose Manuel MARTINS <­jmm@zeus.ci.ua.pt>
+ Jose Manuel MARTINS <­jmm@ci.ua.pt>
+ Jose Manuel MARTINS <­Ze.Manel@f1.n361.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:361/1)
Portugala Esperanto-Asocio:
vicprezidanto: Jose Manuel MARTINS
estrarano: Antonio MARTINS
Portugala Esperanto-Junularo:
kungvidanto: Antonio MARTINS
Nia Bulteno (landasocia organo):
redaktoro: Antonio MARTINS
E-klubo de Lisbono:
peranto: Antonio MARTINS
E-klubo de Avejro:
prezidanto: Jose Manuel MARTINS

– Rusio (.su)
+ Vladimir ABRAMOV <­root@abvlir.msk.su>
+ Andrej ANANJIN <­aaa@junior.msk.su>
+ Andrej ANANJIN <­Andrej.Ananjin@p199.f54.n5020.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:5020/54.199)
+ Andrej ANANJIN <­pin@demos.su> (uzu temlinion ‘ESP-O,ANANJIN’!)
+ S-ro AROLOVICX <­pin@demos.su> (uzu temlinion ‘ESP-O,AROLOVICX’!)
+ Gjennadij BASOV <­basov@oit.hcei.tomsk.su> (temlinio ‘Por Gjennadij BASOV’!)
+ Viktor BORISOV <­root@as232.krasnoyarsk.su> (temlinio ‘ESPERANTO BORISOV’!)
+ Valeri CHEREPANOV <­vlr@partner.arkhangelsk.su> (ne tro grandaj mesagxoj)
+ Eugeny A. DAVKAEV <­dea@spbmain.spb.su>
+ Tycho GALATON <­tycho@rla.msk.su>
+ Tycho GALATON <­lssim@rla.msk.su>
+ Irina GONCXAROVA <­pin@demos.su> (uzu temlinion ‘ESP-O,GONCXAR’!)
+ Halina GORECKA <­hrgo@sbank.e-burg.su>
+ Halina GORECKA <­vak@sbank.e-burg.su>
+ Nikolaj GUDSKOV <­nikolaj@junior.msk.su>
+ Yurij KARCEV <­Yurij.Karcev@p2.f6.n5051.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:5051/6.2)
+ Aleksandr KORJXENKOV <­vak@sbank.e-burg.su>
+ Svetlana KOTELNIKOVA <­svk@demos.su>
+ Viktor A. KULAKOV <­vak@sbank.e-burg.su>
+ Jelena LEBEDEVA <­lena@junior.msk.su>
+ Andrej LYSKOV <­lsk@amhold.msk.su>
+ Andrej LYSKOV <­pin@demos.su> (uzu temlinion ‘ESP-O,LYSKOV’!)
+ Lev MEDVEDEV <­soceco@glas.apc.org>
+ Andreo V. ORLOV <­andrew.moscow@sovcust.sprint.com>
+ Alexander V. OSOKIN <­sandy@million.togliatti.su>
+ Andrej PECHONKIN <­anpech@glas.apc.org>
+ Sergej B. POKROVSKIJ <­pok@isi.itfs.nsk.su> + Ivan N. POPOV <­pin@demos.su> (uzu temlinion ‘ESP-O,POPOV’!)
+ Sergei ROMANENKO <­sergei-romanenko@refal.ac.msk.su>
+ Aleksandr SXEVCXENKO <­aleks@junior.msk.su>
+ Elena SXEVCXENKO <­hela@junior.msk.su>
+ Vitalij N. TITOV <­memo@vitatur.spb.su>
REU (Rusia Esperantista Unio):
prezidanto: Nikolaj GUDSKOV
vicprezidanto: Andrej ANANJIN
vicprezidanto: Halina GORECKA
peranto: Irina GONCXAROVA
STEKo (Scienc-Teknika kaj Ekologia Komisiono): Lev MEDVEDEV
estro de eldona komisiono: Aleksandr SXEVCXENKO
Movado (cxiumonata informilo de Rusia Esperantista Unio):
redaktoro: Andrej ANANJIN
Ruslanda Esperanto-Asocio:
vicprezidanto: Aleksander KORJXENKOV
sekretario: Halina GORECKA
turisma servo Euxropo-Azio: Halina GORECKA
sistemprogramisto: Viktor A. KULAKOV
Ruslanda Esperantisto (oficiala organo de Ruslanda Esperanto-Asocio):
cxefredaktoro: Halina GORECKA
redakciano (Lingvaj respondoj): Sergej B. POKROVSKIJ
peranto por Norda Ameriko: Andrei KOLGANOV (.us)
peranto por Israelo: Alexander MIKISHEV (.il)
redakciano: Viktor A. KULAKOV
SEJM (junulara esperantista movado sur proksimuma teritorio de eks-Sovetio):
komitatano: Jelena LEBEDEVA
peranto: Andrej LYSKOV
Eldonejo "Sezonoj":
eldonisto: Aleksandr KORJXENKOV
eldonisto: Halina GORECKA
La Ondo (dumonata soci-kultura gazeto de eldonejo "Sezonoj"):
cxefredaktoro: Aleksander KORJXENKOV
peranto por Norda Ameriko: Andrei KOLGANOV (.us)
peranto por Israelo: Alexander MIKISHEV (.il)
E-fako de eldonejo "Progreso":
respondeca redaktoro: Jelena LEBEDEVA
Eldonejo "Impeto":
direktoro: Aleksandr SXEVCXENKO
libroservo: Elena SXEVCXENKO
ELENA (Elektronika Esperantista Agentejo):
administranto: Ivan POPOV
kompilanto: Andrej ANANJIN
Kolektiva Esperanta-Biblioteko en Jekaterinburg (pli ol 1.300 titoloj):
direktoro: Halina GORECKA
Moskva E-Klubo "E.A. Bokarev":
prezidanto: Elena SXEVCXENKO
Moskva Gazeto (dumonata 28-pagxa revuo, movadaj kaj literaturaj temoj):
redaktoro: Elena SXEVCXENKO
Esperantistoj en Moskvo:
peranto: Lev MEDVEDEV
peranto: Ivan N. POPOV
Esperantistoj en Togliatti:
peranto: Alexander V. OSOKIN
Esperantistoj en Tomsk: peranto: Gjennadij BASOV
TR-INFO (gazeto por regiono Tomsk):
eldonanto: Gjennadij BASOV
Tomska Esperanto-Klubo:
prezidanto: Gjennadij BASOV
Arhxangelska Esperanto-Klubo:
peranto: Valeri CHEREPANOV
Kono (gazeto por regiono Arhxangelsk):
peranto: Valeri CHEREPANOV
Krasnojarska Esperanto-Klubo:
peranto: Andrej PECHONKIN
Sankt-Peterburga Esperanto-Asocio:
membro: Vitalij TITOV
Sverdlovska (Jekaterinburga) Esperanto-Klubo ("SvEK"):
sekretario: Viktor A. KULAKOV
delegito de UEA: Halina GORECKA
IJK-51, Sankt-Peterburgo, auxgusto 1995:
Loka Kongresa Komitato: LKK <­ijk@junior.msk.su>
Loka Kongresa Komitato: LKK <­ijk@amhold.msk.su>

– Singapuro (.sg)
+ Barry CROWN <­lawcrown@leonis.nus.sg> (preferata)
+ Barry CROWN <­lawcrown@nusvm.bitnet>
+ ONG Bee Chong <­obc@moe.ac.sg>
+ ONG Bee Chong <­obc@piaget.moe.ac.sg>
Esperanto-Asocio (Singapuro):
peranto: Barry CROWN

– Slovakio (.sk)
+ Anna NEMCOVA <­Anna.Nemcova@st.fmph.uniba.sk>
+ Vladimir NEMEC <­nemec@fstroj.utc.sk>
+ Gitka SIMAKOVA <­simakova@uvt.utc.sk>
Slovakia Esperanto-Asocio:
membro de Regiona Komitato: Vladimir NEMEC
Esperanto-Klubo Zilina:
peranto: Vladimir NEMEC
geometria instru-testa Esperantlingva programo VYTEST:
direktoro de firmao ATOS: Vladimir NEMEC

– Slovenio (.si)
+ Janez JUG <­janez.jug@uni-lj.si>
+ Boris HERMAN <­Boris.Herman@f125.n380.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:380/125)
+ Mario TEMENT <­Mario.Tement@f125.n380.z2.fidonet.org> (Fidonet 2:380/125)
+ Zlatko TISLJAR <­Zlatko.Tisljar@p100.f125.n380.z2.fidonet.org>
(Fidonet 2:380/125.100)
Slovenia Esperanto-ligo:
peranto: Janez JUG
Slovenia Esperanto-Junularo:
peranto: Janez JUG
Esperanta Turisma Societo Ljubljana:
peranto: Janez JUG
Esperanto-societon de Maribor:
membro: Zlatko TISLJAR
Interkulturo en Maribor:
direktoro: Zlatko TISLJAR
– Sudafriko (.za)
+ Japie SPOELSTRA <­wskjs@puknet.puk.ac.za>
Esperantistoj en Sudafriko:
peranto: Japie SPOELSTRA

– Svedio (.se)
+ Per Aarne FRITZON <­fritzonp@jmk.su.se>
+ Christer KISELMAN <­cok@mat.uu.se>
+ Stefan LUNDSTR"OM <­Stefan.Lundstrom@eua.ericsson.se>
+ Ingrid MAIER <­Ingrid.Maier@slaviska.uu.se>
+ Inger SJ"OBERG <­Inger.Sjoberg@hhyg.slu.se>
+ Martin WEICHERT <­martinw@cs.chalmers.se>
Sveda Esperanto-Federacio:
redaktoro de asocia revuo "La Espero": Per Aarne FRITZON

– Svisio (.ch)
+ Rolfo ERNST <­100271.1000@compuserve.com>
+ German FERNANDEZ SANCHEZ <­german@cernvm.cern.ch> (vidu ankaux .es)
+ German FERNANDEZ SANCHEZ <­german@vxcern.cern.ch>
+ German FERNANDEZ SANCHEZ <­german@vxcrna.cern.ch>
+ Patrick RENTSCH <­arnie@beiz.mediatex.ch>
JES (Junularo Esperantista Svislanda):
vicprezidanto, redaktoro de "la svisa kanguruo": Rolfo ERNST
Basela Esperanto-societo:
sekretario: Patrick RENTSCH
ESZ (Esperanto-Societo Zuriko):
membro: Rolfo ERNST
SES (Svisa Esperanto-Societo):
peranto: Rolfo ERNST

– Tajvano (.tw)
+ ZHONG Qiyao <­zhong@accton.com.tw>

– Usono (.us)
+ Danielo M. ALBRO <­dmalbro@mit.edu>
+ Chris ALLEN <­munk@vnet.ibm.com>
+ Chris ALLEN <­munk%vnet.ibm.com@sun4nl.nluug.nl>
+ Mark ARMANTROUT <­marmantr@nickel.ucs.indiana.edu>
+ Mark ARMANTROUT <­marmantr@cs.indiana.edu>
+ Mark ARMSTRONG <­maarmstr@unity.ncsu.edu>
+ Wes ARNOLD <­wesarnold@aol.com>
+ Howard I. ARONSON <­hia5@midway.uchicago.edu>
+ Allan BAILEY <­fab9452@nigel.tamu.edu>
+ John BAILEY <­71044.2513@compuserve.com>
+ Martin R. BARTELS <­martyb@vnet.ibm.com>
+ Andrew BEALS <­bandreo@catnip.berkeley.ca.us>
+ Andrew BEALS <­asb@napa.telebit.com>
+ Andy BEHRENS <­andyb@janus.coat.com>
+ Steven Graham BELANT <­sbelant@eis.calstate.edu>
+ Philip BREWER <­pbrewer@urbana.mcd.mot.com>
+ Philip BREWER <­pbrewer@prairienet.org>
+ Jeremy BIERBACH <­bierbach@gusun.georgetown.edu>
+ Jeremy BIERBACH <­bierbach@gusun.acc.georgetown.edu>
+ Gary BISAGA <­gbisaga@mitre.org> + Steven D. BREWER <­brewer@cs.wmich.edu>
+ Steven D. BREWER <­99brewer@lab.cc.wmich.edu>
+ Vincent BROMAN <­broman@nosc.mil>
+ Vincent BROMAN <­broman@np.nosc.mil>
+ Gerald O. BRYSON <­71513.3540@compuserve.com>
+ Roy CAMPBELL <­75537.2422@compuserve.com>
+ Arthur J. CARLSON <­ajc@telebit.com>
+ Arthur J. CARLSON <­ajc@america.telebit.com>
+ Ken CAVINESS <­cavinessk@vaxine.swac.edu>
+ Duncan CH

Lascia un commento

0:00
0:00