+3906689791 scrivici@era.ong
Politica e lingue

Alp-Adria retinformilo n. 10

ALP-ADRIA RETINFORMILO * n. 10 (31.10.94)

—> Mauro redaktas kaj Axel dissendas <­—
( n e k r e d e b l e ! )

Saluton gekaraj !

Finfine anka– Renzo atingis nin (cherin@deis35.cineca.it)
Bonvenon Renzo !

Mi opinias ke estas tempo iom pli bone difini kie okazos
Z-tago 1994. La– miaj lastaj informoj kandidatighis
Ljubljana.

Nu, kiuj estas viaj opinioj pri Z-tago en Ljubljana ?
Kaj, chefe, kion opinias Ljubliananoj ?
Kiu estas la kurso-situacio en Ljubljana, Zagreb, Rijeka ?
Chu austroj kaj hungaroj havas intereson partopreni ?

Bedaurinde la baza kurso en Trieste fiaskis, neniu
alighis, kion fari ?
Tamen ne malesperu, povas esti ke mi sukcesos konvinki
kelkajn famajn triestajn esperantistojn (ekzemple Ivo)
partopreni en Z-tago.

Bonvolu reagi kaj sendi viajn respondojn, proponojn,
brilajn ideojn al mi. Mi atendas viajn mesaghojn.

Saluton retatingeblaj MKR-anoj (kaj aliaj AlpAdrianoj)!

Lumbildoj de cxi-jara MKR estas finfaritaj. Ili estas
videblaj aux venontlunde (25.10) en Zagrebo (klubejo,
post la 8-a) aux cxe mi kaj Dunja en Vienno, cxiam kiam
ni estas hejme. Tria ebleco estas IS (ni versxajne, sed
ne certe,partoprenos gxin).

GXis la 6-a MKR, aux iam ie antaue

VANJA

ALP-ADRIA JARLIBRO 1994
Esperanto Grupoj en Alp-Adrio (3)

ITALIO (Friuli-Venezia-Giulia, Lombardia, Trentino-
Alto-Adige, Veneto)

MILANO Katolika Esperanto-Centro
Piazza Duomo 16
I-20122 Milano

Circolo Esperantista
Piazza Sempione 1
I-20145 Milano
COMO Gruppo Esperantista Comasco
v. Palestro 17
I-22100 Como

SONDRIO Sondrio Esperanto-Grupo
v. Caimi 44
I-23100 Sondrio

BERGAMO (Treviglio) Gruppo Esperantista Bergamasco
v. Cavallotti 31/c
I-24047 Treviglio Bergamo

BRESCIA Gruppo Esperantista Bresciano
v. Divisione Acqui 19
I-25126 Brescia

CONEGLIANO Gruppo Esperantista
casella postale 217
I-31015 Conegliano

TREVISO Gruppo Esperantista "Sile"
v. N. Sauro 13
I-31100 TREVISO

MEL (Belluno) Gruppo "Verda Stelo"
v. Ponte Arco 38
I-32026 Mel Belluno

UDINE Nova Espero Friuli
v. Cernaia 2
I-33100 Udine

TRIESTE Triesta Esperanto-Asocio
v. Crispi 43
I-34125 Trieste

TRIESTE Esperanto-Klubo Trieste
v. Machiavelli 9
I-34132 Trieste

GORIZIA Gorizia Esperanto-Asocio
Pass. L.L. Zamenhof 3/1
I-34170 Gorizia

BESTOVERBOJ en esperant(uj)o ellaboritaj
dum IJK kaj MEJS – (2)

* LACERTI
– chiam maltrafi matenmanghon dum E-renkontigho
– pigremi, sunumi, kafumi la tutan tagon, subite
malaperi se montrighas ia laboro
* ELEFANTI (Ewa B.-PL)
– esperantisto kiu okupas la tutan lokon che E-klubejo
– fanfaroni esperanton mallerte
– detruema esperantisto- multparolema sed ne bonvena esperantisto
* SERPENTI
– flatemi
– interamikighi kun chiuj, kaj post sukceso misuzi
ghin
* SHAFI (Ivo M.-I)
– esperantisto kiu chiam sekvas grupon (sen paroli)
– sekvi decidojn sen diskuti
======================================================
OFICIALAJ NODOJ DE LA RETO – stato je 31.10.1994

lando-urbo nomo retadreso

A-Vieno Axel Leitner h9250888@obelix.wu-wien.ac.at
A-Vieno Vanja Radovanovics searado@jupiter.sea.ericsson.se
A-Vieno Dunja Knapp Knapp@aimp.una.ac.at
A-Graz Michael Martin fahrgast@htu.tu-graz.ac.at

I-Triesto Mauro Tauzzi M.Tauzzi@agora.stm.it
I-Treviso Guido Gentile G.Gentile@agora.stm.it
I-Milano Marco Bergamini M.Bergamini@agora.stm.it
I-Bologna Renzo Cherin cherin@deis35.cineca.it

HR-Zagrebo Tomi Haramina Haramina@dominis.phy.hr
HR-Zagrebo Mea Bombardelli bombarde@cromath.math.hr
HR-Zagrebo Vlado Kamenski kamenski@cirus.dhz.hr
HR-Zagrebo Igor Tomazic itomazic@dominis.phy.hr
HR-Zagrebo Alemka alemka@phy.hr
HR-Osijek Damir Malkoc Damir.Malkoc@117.hrfido.fesb.hr

SL-Ljubljano Janez Jug Janez.Jug@uni-lj.si

Fino

Lascia un commento

0:00
0:00