+3906689791 scrivici@era.ong
Politica e lingue

ADRESARO DE E-RETANOJ

ADRESARO DE E-RETANOJ

#============================================================================#

# #

# ADRESARO DE RETE ATINGEBLAJ ESPERANTISTOJ KAJ ESPERANTO-ORGANIZOJ #

# #

# – iniciatita de Philippe BERIZZI (organizoj) #

# kaj Martin WEICHERT (individuoj) #

# – administrata de Derk EDERVEEN <­derk@saluton.xs4all.nl> #

# Fidonet 2:283/323.7 #

# #

# SENDU KOREKTOJN KAJ ALDONOJN! #

# PRO TROA OKUPITECO, TIU CXI VERSIO VALIDOS DUM DU MONATOJ #

# dato de lasta sxangxo: 01-11-94 forigu malnovan version! #

# 657 adresoj de 466 personoj el 44 landoj #

# 168 landaj kaj lokaj organizoj/gazetoj, kaj 36 internaciaj #

# por privataj, ne komercaj celoj #

# por faciligi rektan kontakton, ne por grandskala dissendado #

# libere pludonebla al cxiu interesita samlingvano #

# #

#============================================================================#

Enhavo:

1. Lauxlanda listo de retadresoj de Esperanto-parolantoj,

kaj de landaj aux lokaj rete atingeblaj Esperanto-organizoj

2. Listo de rete atingeblaj internaciaj Esperanto-organizoj

==============================================================================

Por eviti ke mi plensxtopigas centojn da retposxtkestoj per cxi tiu

pli-ol-1300-linia Esperanto-Adresaro, mi ne plu monate afisxas gxin en la

forumoj. Ekde nun, tiu cxi dosiero haveblas de:

wais://www_tios.cs.utwente.nl:8000/adresaro kaj ankaux troveblas en la

anglalingva indeks-pagxo (http://www_tios.cs.utwente.nl:8001/esperanto/)

– gopher: telnet otax.tky.hut.fi, login ‘gopher’, elektu

‘Information in English’, ‘Topics’, ‘Esperanto’, ‘Esperanto-Adresaro’.

– ftp.stack.urc.tue.nl:/pub/esperanto/introductions.dir/esperanto-adresaro.txt

Dum la unuaj tagoj post publikigo, la plejplej aktuala versio ankoraux

troveblas en /pub/esperanto/incoming/introductions.dir.

– retposxto: sendu jenan mesagxon al <­ftpmail@decwrl.dec.com>:

connect ftp.stack.urc.tue.nl

reply cxi-tie-metu-vian-retposxtan-adreson

get pub/esperanto/introductions.dir/esperanto-adresaro.txt

quit

Vi ricevos rapidan respondon. La Adresaro alvenos plejofte post unu tago.

Same: monatkomence sercxu en /pub/esperanto/incoming/introductions.dir.

– se vi havas bitnet-adreson, vi sendu jenan mesagxon al <­BITFTP@PUCC>:

ftp ftp.stack.urc.tue.nl

login anonymous viakonto@masxino

cd pub/esperanto/introductions.dir

get esperanto-adresaro.txt

quit

Same: monatkomence sercxu en /pub/esperanto/incoming/introductions.dir.

– Bultenejo Saluton! de Wim Koolhoven (Tel. +31-53-326886, Fidonet 2:283/323)

kiel ADRESARO.ARJ aux magia nomo ADRESARO. Ankaux cxe BBS-Tarsis (2:345/602).

– Bultenejo de FEL (Tel. +32-32-341260, inter 19h.-7h., rapidecoj 300-9600 b/s), kiel ADRESRET.ASC aux ADRESRET.ZIP, en ejo `Komputado’.

– Bultenejo de KompRo (Tel. +49-40-6570110) kiel RETADR.TXT.

– Fidonet-dosierehxo (file echo) WAT_ESP. Informoj cxe Bultenejo Saluton!, aux

cxe 2:241/200, bultenejo Columbus de Joerg Sievers, Bremerhaven, Germanio.

– CompuServe FLEFO (Foreign Language Forum, Library).

Pierre JELENC de tempo al tempo aktualigas la dosieron tie.

Bv. sciigi min se cxi-Adresaro regule aperas aux aperu en aliaj lokoj!

Bedauxrinde, mi ne povas mem sendi al vi aktualan version.

==============================================================================

Tiu cxi Adresaro celas faciligi *rektan* komunikadon inter Esperantistoj

kaj Esperanto-organizoj. Homoj konsentis pri publikigo *nur pro tio*!

BONVOLU DO NE UZI GXIN POR SENDI MESAGXON AL `CXIUJ’. Por tio, sendu

mesagxon al adreso <­esperanto@rand.org> kaj 99% de la personoj en tiu cxi

listo ricevos gxin.

Se iu retano havas plurajn adresojn, mi kutime donas cxi tie plurajn,

cxar laux mia sperto ofte sendado al iu adreso misfunkcias.

La adresoj aperas nur en la individua listo. Se vi volas kontakti

Esperanto-organizon, sercxu la nomon de la menciita kontaktpersono en

la individua listo. La familiaj nomoj aperas majuskle.

La mallongigojn inter krampoj, kiel (.at), (.uk), … ni uzas

cxi tie NUR por indiki la LANDON sub kiu la persono estas listigita.

La efektiva retadreso tamen povas havi alian sufikson, kiel ekz-e

<­konto@masxino.bitnet> aux <­konto@masxino.loko.edu>.

Eblas intersxangxi mesagxojn inter Internet kaj Fidonet, kvankam tio

povas foje dauxri kelkajn tagojn. Por sendi de Internet al Fidonet, sendu

al la adreso kiu finigxas per ‘fidonet.org’. Sendu malgrandajn mesagxojn!

Por sendi de Fidonet al Internet, sendu la mesagxon al la plej proksima

UUCP-pordego, ekz-e al 2:281/10. La adresato estu UUCP. La unua linio de la

mesagxo enhavu la Internet-adreson (sen la ‘<­>’!), ekz-e:

To: derk@saluton.xs4all.nl

Poste, lasu malplenan linion, kaj ektajpu la mesagxon.

Klarigo pri la signoj:

+ konsentis pri publikigo de sia nomo

? ne respondis

* neatingebla / ne funkcias

============================== Lauxlanda listo ===============================

– Argentino (.ar)

+ Daniel Alberto COTARELO GARCIA <­70501.2331@compuserve.com>

– Auxstralio (.au)

+ Brian CURRIE <­bcurrie@peg.apc.org>

+ Nick Stavros NICHOLAS <­nsn@krang.vis.mu.oz.au>

+ Nick Stavros NICHOLAS <­nsn@mullian.ee.mu.oz.au>

+ David POULSON <­David.Poulson@cowan.edu.au>

+ David POULSON <­dpoulson@joslib.ac.cowan.edu.au>

+ Joseph VOROS <­voros@physics.monash.edu.au> + Joseph VOROS <­voros@vaxc.cc.monash.edu.au>

AEA (Auxstralia Esperanto-Asocio):

auxstralia cxefdelegito de UEA: Brian CURRIE

instruisto en Korespondkursa Servo: David POULSON

redaktoro de novajxletero "Your ESPERANTO Bulletin": David POULSON

JAGE:

sekretario: Nick Stavros NICHOLAS

– Auxstrio (.at)

+ Axel LEITNER <­h9250888@obelix.wu-wien.ac.at>

+ Dunja KNAPP <­knapp@aimp.una.ac.at> (regule kontaktas kun Kroatio)

+ Hans Michael MAITZEN <­maitzen@avia1.una.ac.at>

+ Vanja RADOVANOVIC <­searado@sea.ericsson.se> (regule kontaktas kun Kroatio)

+ Behnam TABATABAI <­tab@piis05.joanneum.ac.at>

+ Bengt-Arne WICKSTR"OM <­k230370@edvz.uni-linz.ac.at>

+ Bengt-Arne WICKSTR"OM <­k230370@alijku11.bitnet>

ELA (Esperanto-Laborkomitato Auxstria):

prezidanto: Hans Michael MAITZEN

AEJ (Auxstria Esperanto-Junularo):

peranto: Axel LEITNER

– Belgio (.be): vidu Flandrio.

– Brazilo (.br)

+ Ismael AVILA <­ismaanav@brufmg.bitnet>

+ David BIANCHINI <­kultura@ccvax.unicamp.br>

+ Leonardo Couto CHUERI <­leo@hidro.ufrj.br>

+ Leonardo Couto CHUERI <­bit@magma.leg.ufrj.br>

+ Jos’e Joaquin LUNAZZI <­lunazzi@ccvax.unicamp.br>

+ Jos’e Joaquin LUNAZZI <­lunazzi@bruc.bitnet>

+ Filipe de Moraes PAIVA <­fmpaiva@obsn.on.br>

+ Filipe de Moraes PAIVA <­fmpaiva@on.br>

+ James Rezende PITON <­james@mv20k.lnls.ansp.br>

+ James Rezende PITON <­james@mvx3100.lnls.ansp.br>

+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio@iag.usp.ansp.br> (preferata)

+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio@vax.iagusp.usp.br>

+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio%iagusp@brfapesp.bitnet>

+ Helio Jaques ROCHA-PINTO <­helio%iagusp@fpsp.fapesp.br>

+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA <­Adonis.Saliba@bbs816.mandic.onsp.br>

+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA <­adonis@fox.cce.usp.br>

+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA <­adonis@cce.usp.br>

+ Claudio Max ZAINA <­prdesenv@orion.cpqd.ansp.br>

+ Claudio Max ZAINA <­cmax@dragon.cpqd.ansp.br>

AERJ (Asocio de Esperanto de Rio de Jxaneiro):

dua kasisto: Leonardo Couto CHUERI

Kultura Centro de Esperanto – Campinas:

gxenerala kontaktpersono kaj UEA-delegito: David BIANCHINI

prezidanto: James Rezende PITON

delegito pri scienca aferoj: Jos’e Joaquin LUNAZZI

Associacao Paulista de Esperanto (sxtata organizajxo en Sao Paulo):

peranto: Adonis Marcelo SALIBA SILVA

– Britio (.uk)

[en enlanda retposxto, uzu renversitan adreson, ekz-e <­uzanto@uk.ac.cam.phx>]

[vidu ankaux Nordirlando] + Hossein BAGHERZADEH RAFSANJANI <­hrafsanj@fmg.bt.co.uk>

+ Stefan BODDINGTON <­S.J.Boddington@bradford.ac.uk> (validas gxis julio’95)

+ Michael BROWN <­mb36@phx.cam.ac.uk> (nur funkcias ene de Britio)

+ Alex BUNKENBURG <­bunkenba@dcs.gla.ac.uk>

+ S. Rik DALTON <­100023.762@compuserve.com>

+ Kevin P. DONNELLY <­yfcw14@castle.ed.ac.uk>

+ Geoffrey GREATREX <­greatrex@vax.ox.ac.uk>

+ Edmund GRIMLEY EVANS <­Edmund.Grimley-Evans@cl.cam.ac.uk>

+ Paul GUBBINS <­100103.3317@compuserve.com>

+ Jonathan JONES <­jones@bioch.ox.ac.uk>

+ Jonathan JONES <­jajones@sable.ox.ac.uk>

+ Jonathan JONES <­jones@pauli.cchem.berkeley.edu>

+ Ben LAST <­ben@vgdata.demon.co.uk>

+ Lawrence MEE <­lorensmi@gn.apc.org>

+ Martin MORRIS <­martin@ricx.royal-institution.ac.uk>

+ Martin MORRIS <­martin@ricx.ri.ac.uk>

+ Hugh P. REID <­H.P.Reid@strath.ac.uk>

+ Hugh P. REID <­hpreid@belltech.demon.co.uk>

+ Mark RISON <­rison@hep.phy.cam.ac.uk>

+ Mark RISON <­rison@cernvm.cern.ch>

+ Ed ROBERTSON <­100144.1473@compuserve.com>

+ Stephen SILVER <­sas%bmtech.uucp@uunet.uu.net>

+ Stephen SILVER <­sas@bmtech.uucp>

+ Duncan THOMSON <­duncan@spd.eee.strathclyde.ac.uk>

+ John C. WELLS <­wells@phonetics.ucl.ac.uk>

+ John C. WELLS <­uclyjcw@ucl.ac.uk>

EAB (Esperanto-Asocio de Britio):

vicprezidanto: Geoffrey GREATREX

JEB (Junularo Esperantista Brita):

vicprezidanto, komitatano: Edmund GRIMLEY EVANS

kasisto: Stephen SILVER

komitatano: Martin MORRIS

KEG (Kembrigxa Esperanto-grupo):

estrarano: Edmund GRIMLEY EVANS

estrarano: Mark RISON

membro: Michael BROWN

ODES (Oxford and District Esperanto Society):

peranto: Jonathan JONES

Glasgova Esperanto-Societo:

peranto: Duncan THOMSON

– Bulgario (.bu)

+ Ivan KARAMIHAILOV <­Ivan.Karamihailov@f21.n350.z2.fidonet.org>

(Fidonet 2:350/21)

Esperantistoj en Bulgario (Raya Androvska, Zdravka Boj^ceva ktp.):

peranto: Ivan KARAMIHAILOV

– Cxilio (.cl)

+ Marcos Adolfo SALAS <­msalas@valdivia.uca.uach.cl>

– Danio (.dk)

+ Jesper Lykke JACOBSEN <­lykke@dfi.aau.dk>

+ Byrial JENSEN <­byrial@daimi.aau.dk>

+ Torben KEHLET <­100140.3172@compuserve.com> (vidu ankaux .be)

+ Jens S. LARSEN <­jens@cphling.dk> + Jacob NORDFALK <­nordfalk@fys.ku.dk>

+ Jacob NORDFALK <­nordfalk@oersted.fys.ku.dk>

+ Thomas WIDMANN <­viralbus@daimi.aau.dk>

EJDO (Esperanta Junulara Dana Organizo):

estrarano: Jacob NORDFALK

gardanto de la maskoto UFFE: Jens S. LARSEN

Kultura Esperanto-Festivalo 5-a en Kopenhago, 1996:

kunorganizanto: Jens S. LARSEN

– Estonio (.ee)

+ Edda-Merike PELT <­edda@aai.ee>

Tartu Esperanto Klubo:

peranto: Edda-Merike PELT

– Finnlando (.fi)

+ Paul V. BROWN <­Paul.v.Brown@ntc.nokia.fi>

+ Paul V. BROWN <­pbrown@tnclus.tele.nokia.fi>

+ Paul V. BROWN <­pbrown@tne01.tele.nokia.fi>

+ Sakari KAUPPINEN <­Sakari.Kauppinen@compart.fi>

+ Kalle KNIIVIL"A <­kallekn@freeport.uwasa.fi>

+ Kalle KNIIVIL"A <­kallekn@clinet.fi>

+ Harri LAINE <­Harri.Laine@csc.fi>

+ Harri LAINE <­Harri.Laine@oph.fi>

+ Jouko LINDSTEDT <­Jouko.Lindstedt@helsinki.fi>

+ Jouko LINDSTEDT <­jslindst@waltari.helsinki.fi>

+ Olli PAJULA <­mpajula@phoenix.oulu.fi>

+ Jukka PIETIL"AINEN <­tijupie@uta.fi>

+ Jukka PIETIL"AINEN <­tijupie@kielo.uta.fi>

+ Marko RAUHAMAA <­Marko.Rauhamaa@hut.fi> (vidu ankaux .us)

+ Anna RITAM"AKI <­aritamaki@finabo.abo.fi>

Esperanto-Asocio de Finnlando:

prezidanto: Jukka PIETIL"AINEN

peranto: Sakari KAUPPINEN

Esperanto-Klubo de Helsinki:

peranto: Sakari KAUPPINEN

– Flandrio (.be)

+ Bart DEMEYERE <­bdem@sh.bel.alcatel.be>

+ Torben KEHLET <­100140.3172@compuserve.com> (vidu ankaux .dk)

+ Jorg den MULDER <­100272.1601@compuserve.com> (uzu temlinion ‘Por Jorg’!)

+ Yves NEVELSTEEN <­100272.1601@compuserve.com> (uzu temlinion ‘Por Yves’!)

+ Paul PEERAERTS <­100272.1601@compuserve.com> (oficeja retadreso)

+ Paul PEERAERTS <­paul@knooppunt.be> (privata retadreso)

+ Wim SLOOTMANS <­slootmans@nats.uia.ac.be>

+ Wim SLOOTMANS <­slootmans@banuia61.bitnet>

+ Andre STAES <­staes@knooppunt.be>

FEL (Flandra Esperanto-Ligo):

peranto: Paul PEERAERTS

FLEJA (Flandra Esperantista Junulara Organizo):

prezidanto: Wim SLOOTMANS

vicprezidanto: Bart DEMEYERE

sekretario: Yves NEVELSTEEN

estrarano: Jorg den MULDER

Jen (Jongeren Esperanto-Nieuws, gazeto de FLEJA kaj NEJ):

redaktoro: Yves NEVELSTEEN

– Francio (.fr)

+ Philippe BERIZZI <­berizzi@altern.com> (minitel: 3616 altern)

+ Jacques BERTHOME <­Jacques.Berthome@srt-poste.fr> (komencanto)

+ Jacques BERTHOME <­jacques@srtp.srt-poste.fr>

+ Christian BERTIN <­bertin@ccett.fr>

+ Philippe COUSSON <­diaregno@altern.com> (minitel: 3616 altern)

+ Samuel GAILLARD <­goelano@altern.com> (minitel: 3616 altern)

+ Tony GUYOT <­tony@altern.com> (minitel: 3616 altern)

+ Ivo KRAB <­krab@poly.polytechnique.fr>

+ Stefan KRISCHER <­Stefan.Krischer@loria.fr>

+ Stefan KRISCHER <­krischer@loria.fr>

+ Gilles MACARIO-RAT <­macario@inf.enst.fr> (komencanto)

+ Herve MIGNOT <­mh@lri.fr>

+ Herve MIGNOT <­mh@isoft.fr>

+ Herve MIGNOT <­mh@is22.isoft.fr>

+ Daniel PFEIFFER <­pfeiffer@cict.fr>

+ Daniel PFEIFFER <­pfeiffer%cix@frcict81.bitnet>

+ Christian RIVIERE <­kris@srt-poste.fr>

JEFO (Junulara Esperantista Franca Organizo):

peranto: Tony GUYOT

peranto: Philippe BERIZZI

CFAES (Comite Francais pour l’Application de l’Esperanto en Science):

respondeculo: Christian BERTIN

SBF (Scienca Bukedo el Francio, gazeto de CFAES):

respondeculo: Christian BERTIN

Eldonejo Christian Bertin:

respondeculo: Christian BERTIN

KOTOPO (Esperanto-grupo cxe SRT-Poste):

peranto: Christian RIVIERE

– Germanio (.de)

+ Klaus BALDERMANN <­klaus@soonix.nbg.sub.org>

+ Stefan BURKERT <­burkert@scoop.mst.uni-hannover.de>

+ Stefan BURKERT <­burkert@scoop.ims.uni-hannover.de>

+ Wolfram DIESTEL <­diestel@rzaix340.rz.uni-leipzig.de>

+ Wolfram DIESTEL <­diestel@aix520.informatik.uni-leipzig.de>

+ Heinrich J. DINGELDEIN <­dingelde@mailer.uni-marburg.de> (preferata)

+ Heinrich J. DINGELDEIN <­dingelde@papin.hrz.uni-marburg.de>

+ Igor DURDANOVIC <­igor@uni-paderborn.de> (komencanto)

+ Holger D"URER <­holly@pc-labor.uni-bremen.de>

+ Walter EHRMANTRAUT <­ehrmantraut@vnet.ibm.com>

+ Bernd FINGER <­fingerbe@mibm.ruf.uni-freiburg.de>

+ Rudolf FISCHER <­tmi000@de0hrz1a.bitnet>

+ Rudolf FISCHER <­emi12@dmswwu1a.bitnet>

+ Reinhard F"OSSMEIER <­refo@ixos.de>

+ Matthias FUNKE <­M.Funke@kfa-juelich.de>

+ Matthias FUNKE <­funke@isitel1.isi.kfa-juelich.de>

+ Matthias FUNKE <­Matthias_Funke@ac3.maus.de>

+ Dietmar GERSTER <­gerster@informatik.uni-koblenz.de>

+ Martin GOLDSTERN <­goldstrn@math.fu-berlin.de>

+ Ulrich G"ORTZ <­ugoertz@uni-muenster.de>

+ Ulrich G"ORTZ <­ugoertz@obelix.uni-muenster.de>

+ Martin HAASE <­martin@dosuni1.rz.uni-osnabrueck.de>

+ Martin HAASE <­martin@dosuni1.bitnet> + Ulrich HABEL <­uj1a@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.dbp.de>

+ Ulrich HABEL <­uj1a@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.d400.de>

+ Ulrich HABEL <­uj1a@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.de>

+ Ulrich HABEL <­uj1a@dkauni2.bitnet>

+ Volker HANK <­vogelsberger@geod.geonet.de>

+ Volker HANK <­100021.3033@compuserve.com>

+ Horst S. HOLDGR"UN <­holdgrun@cfgauss.uni-math.gwdg.de>

+ Achim HORNECKER <­hornecke@pluto.informatik.uni-freiburg.de>

+ Frank HUBER <­huber@worms.fh-rpl.de>

+ Frank HUBER <­Frank.Huber@p6.f6706.n245.z2.fidonet.org>

(Fidonet 2:245/6706.6)

+ Oliver KELLOGG <­Oliver.Kellogg@rtt142.dasa.dbmail.dbp.de> (laboreje)

+ Oliver KELLOGG <­okellogg@cube.net> (private)

+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.dbp.de>

+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.d400.de>

+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@ibm3090.rz.uni-karlsruhe.de>

+ Andreas KLEEMANN <­uh3r@dkauni2.bitnet>

+ J"org KNAPPEN <­knappen@vkpmzd.kph.uni-mainz.de>

+ Ulrich KOCH <­koch@informatik.uni-koblenz.de>

+ Ulrich KOCH <­koch@mailhost.uni-koblenz.de>

+ Joachim KOCKMANN <­kockmann@cfgauss.uni-math.gwdg.de>

+ Dirk KRETSCHMANN <­kretschi@on-luebeck.de>

+ Dirk KRETSCHMANN <­kretschi@ukretsch.on-luebeck.de>

+ Dirk KRETSCHMANN <­d.kretschmann@mafia.ccc.de>

+ Carsten LANGER <­langer@ient.rwth-aachen.de>

+ G"unther LOBIN <­blobi1@hrz.nw.uni-paderborn.de>

+ G"unther LOBIN <­blobi1@pbhrzt.uni-paderborn.de>

+ Heinz Dieter MAAS <­dieter@iai.uni-sb.de>

+ Heinz Dieter MAAS <­dieter@iaisun.iai.uni-sb.de>

+ Steffen MICHALEK <­micha@phyq2.physik.uni-freiburg.de>

+ Mario M"ULLER <­mario@saluton.xs4all.nl>

+ Mario M"ULLER <­Mario.Mueller@p9.f200.n241.z2.fidonet.org>

(Fidonet 2:241/200.9)

+ Angela OEHLER <­angodbae@w250zrz.zrz.tu-berlin.de>

+ Simon PAYNE <­100103.24@compuserve.com>

+ Steffen PIETSCH <­neffets@cs.tu-berlin.de>

+ Hartmut PILCH <­pilch@ostasien.lmu-muenchen.dbp.de>

Guido Gentile

Messaggi: 111
Iscritto il: lun, 20 dic 2004, 23:23

Lascia un commento

0:00
0:00